.

 • Klimatyzacja

  Klimatyzacja

  Niewątpliwie podnosi komfort życia i staje się obecnie standardem w domu, pracy lub samochodzie
 • Wentylacja z rekuperacją

  Wentylacja z rekuperacją

  zapewnia ciągłą wymianę powietrza i duże oszczędności w kosztach eksploatacji
 • Wiercenie diamentowe

  Wiercenie diamentowe

  wywiercenie otworu fi 200 mm za pomocą wiertnicy diamentowej to igraszka
 • Odkurzacz centralny

  Odkurzacz centralny

  dzięki instalacji centralnego odkurzania sprzątanie staje się przyjemniejsze i bardziej efektywne
 • Wentylacja z rekuperacją

  Wentylacja z rekuperacją

  zapewnia ciągłą wymianę powietrza i duże oszczędności w kosztach eksploatacji
 • Odkurzacz centralny

  Odkurzacz centralny

  dzięki instalacji centralnego odkurzania sprzątanie staje się przyjemniejsze i bardziej efektywne
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Wentylacja z rekuperacją

W budowanych obecnie domach jednorodzinnych wykorzystuje się szereg technologii mających poprawić bilans energetyczny obiektu. Szczelne, wielokomorowe okna, „ciepłe” ściany, sterowane elektronicznie systemy ogrzewania podłogowego i centralnego, nowoczesne piece grzewcze – to wszystko elementy, które wpływają na ograniczenie zużycia energii i niższe koszty ogrzewania.

Niestety, w tak wyposażonych, szczelnych domach stosowana dawniej wentylacja grawitacyjna przestaje spełniać swoje zadanie. W dobrze zaizolowanym i uszczelnionym domu standardem stała się walka z zagrzybieniem i pleśnią, „rosiejące” szyby, kiepski sen oraz – coraz częściej – szereg zjawisk chorobowych wynikających wprost z braku skutecznej wentylacji a znanych jako tzw. „syndrom chorego budynku”. Osoby mieszkające w źle wentylowanych pomieszczeniach cierpią nie tylko na częste bóle głowy, ataki kaszlu lub wręcz astmy, ale także zaostrzają się u nich częste reakcje alergiczne wynikające często z braku możliwości skutecznego i ciągłego usuwania z budynku substancji chemicznych stale emitowanych przez meble, niektóre sprzęty gospodarstwa domowego, podłogi czy farby, jakimi pokryte są ściany. Tradycyjna wentylacja nie radzi sobie z odświeżaniem atmosfery w nowoczesnych domach. Niedobór tlenu oraz nadmiar tlenku węgla występujący w źle wentylowanych pomieszczeniach jest również bezpośrednią przyczyną powstawania przeróżnych objawów chorobowych.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla domu jednorodzinnego jest zastosowanie systemu wentylacji nawiewno–wywiewnej z odzyskiem ciepła. Jego najważniejszym elementem jest urządzenie umożliwiające odzysk ciepła, noszące nazwę rekuperator. Rekuperator zamontowany w domu gwarantuje obniżenie strat ciepła wentylacyjnego nawet o 90%, a co za tym idzie o znaczne obniżenie kosztów ogrzewania budynku – nawet do 50%!

 

 

Źródło: aeris.pl 

 

Powietrze z zewnątrz jest dostarczane do centrali przez czerpnię. Przechodzi przez wymiennik ciepła, w którym ogrzewa się od powietrza opuszczającego budynek, a następnie kanałami nawiewnymi dostarczane jest do pomieszczeń tzw. „czystych”, czyli salon, gabinet, sypialnie. Powietrze opuszczające budynek jest wywiewane z tzw. pomieszczeń „brudnych” typu łazienka, WC, pralnia, kuchnia, itp. i kierowane kanałami do wymiennika centrali, gdzie oddaje ciepło powietrzu świeżemu, a następnie kanałem wyrzutni usuwane jest na zewnątrz. Aby obieg powietrza był zachowany należy w drzwiach oddzielających poszczególne pomieszczenia zachować szczeliny (podcięcia), przez które powietrze będzie mogło swobodnie przepływać.

Przez cały czas pracy centrali mamy zapewniony dopływ świeżego i ciepłego powietrza w budynku, co wpływa w znaczący sposób na komfort, ale i na oszczędności na kosztach eksploatacji.

Obecne centrale posiadają wiele możliwości zaprogramowania swej pracy tak, aby spełnić dodatkowe oczekiwania inwestora np.: bypass, współpraca z GWC, tygodniowy program wentylacji, dodatkowe czujniki jakości powietrza, dodatkowe filtry powietrza.

Najłatwiej taką instalację jest zamontować w nowo budowanym budynku. Dzięki projektowi można pominąć pewne elementy instalacji grawitacyjnej i zaoszczędzić na budowie kominów, okien z nawiewnikami bądź innych systemów, którymi powietrze jest dostarczane i usuwane z budynku. Nie znaczy to, że takiej instalacji nie można zamontować w już istniejącym i zamieszkałym domu. Niestety koszty takiej inwestycji są większe a i wykonanie napotyka szereg problemów nie wspominając już o dyskomforcie dla domowników w trakcie trwania inwestycji.

 

Jesteśmy gotowi sprostać Państwa oczekiwaniom w zakresie:

 • zaprojektowanie optymalnej instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
 • dobór urządzeń wentylacyjnych,
 • montaż i uruchomienie instalacji wentylacyjnej
 • pomiary wydajności wentylacji,
 • regulacja systemu wentylacyjnego,
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalacji wentylacyjnej.

 

W trakcie pracy opieramy się na sprawdzonych systemach dystrybucji powietrza oraz dostarczamy niezawodne i efektywne w pracy centrale wentylacyjne ( Zehnder, Aeris, Thessla Green, Brink, Ventilus, Orcon)

Instalacje projektujemy, jak i wykonujemy samodzielnie, więc nie ma przekłamań na linii projektant – ekipa wykonawcza (często podwykonawcza) – inwestor.

W przypadku zainteresowania w celu niezobowiązującej wyceny proszę o przesłanie rzutów budynku lub kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 601548095.

Osobom, które chciałyby samodzielnie wykonać instalację dostarczymy materiały, centralę i będziemy służyć radą i pomocą w trakcie pracy.

Jeśli chcieliby Państwo sprawdzić lub wyregulować instalację służymy pomocą.

Mamy również ofertę dla tych którzy nie są zadowoleni z oferty konkurencji: prześlijcie ją do nas a postaramy się sprostać Waszym oczekiwaniom i przyjemnie zaskoczyć.